MENU

FILMY, KONCERTY i INNE

W naszej szkole nauka języka francuskiego to nie wszystko. Chcemy aby nasi kursanci mogli również poznać i rozsmakować się w głębi i różnorodności dziedzictwa francuskojęzycznego kręgu kulturowego. Pomagamy im śledzić wydarzenia kulturalne, filmy, koncerty, wystawy, teatr w Warszawie.

formularz kontaktowy

tv Miara Człowieka

Miara Człowieka

Thierry dostaje pracę jako ochroniarz w supermarkecie, gdzie wyłapuje oszustów i złodziei. Pewnego dnia sprawcą kradzieży staje starszy człowiek, który przywłaszcza sobie kawałek mięsa.

MIARA CZŁOWIEKA - LA LOI DU MARCHE

Francja, 2015 r.

Reżyser; Stéphane Brizé

Obsada; Vincent Lindon, Karine de Mirbeck i inni.

 

Thierry od ponad roku nie ma pracy. Gdy zwolniono go z fabryki, postanowił poszukać jej gdzie indziej. Całymi dniami uczestniczy w warsztatach w centrach kwalifikacji, gdzie instruktorzy uczą, jak zrobić odpowiednie wrażenie na pracodawcach. Wieczorami stara się być dobrym mężem i ojcem. Jego życie staje się pasmem niekończących się negocjacji: w banku w sprawie kredytu, z agencjami rekrutującymi pracowników, czy w sprawie sprzedaży przyczepy kempingowej. Wszystko się zmienia, gdy Thierry dostaje pracę jako ochroniarz w supermarkecie. Społeczny realizm zostaje zastąpiony współczesnym moralitetem. Odtąd mężczyzna musi dbać o bezpieczeństwo interesów szefów podobnych do tych, którzy wcześniej wyrzucili go z pracy. Ma za zadanie wyłapywać sprawców oszustw i kradzieży zarówno wśród klientów, jak i pracowników. Uczestniczy w przesłuchaniach osób, które sam złapał na gorącym uczynku. Jedną z nich jest starszy człowiek, który ukradł kawałek mięsa. Okazuje się, że nie ma pieniędzy – ani przy sobie, ani w domu, nie ma też żadnego znajomego, do którego mógłby zadzwonić. Kolejne zdarzenia z innymi pracownikami sklepu skłaniają go do buntu.

 

 

Gdzie można obejrzeć film ?

 

image/KC-logo-06_poziom.jpg

 

 

 

 

Nowy Świat 6/12, tel: 606 265 755

www.kinokc.pl 

Z kartą słuchacza dla uczniów L'atelier de français bilety w cenie 14 zł przez cały tydzień.

Czas generowania strony: 0.0368s
Pamięć: 3072 kB
Dołączone pliki: 97