MENU

FILMY, KONCERTY i INNE

W naszej szkole nauka języka francuskiego to nie wszystko. Chcemy aby nasi kursanci mogli również poznać i rozsmakować się w głębi i różnorodności dziedzictwa francuskojęzycznego kręgu kulturowego. Pomagamy im śledzić wydarzenia kulturalne, filmy, koncerty, wystawy, teatr w Warszawie.

formularz kontaktowy

tv SAMBA

SAMBA

Francja. Imigrant z Senegalu podejmuje pracę w restauracji. Wkrótce niespodziewanie trafia do aresztu i grozi mu deportacja.

Reżyseria: Olivier Nakache i Eric Toledano

 

Obsada: Charlotte Gainsbourg, Omar Sy, Tahar Rahim, Izia Hiegelin i inni.

 

Samba (Sy) i Alice (Gainsbourg) pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem…

 

Gdzie można obejrzeć film ?

image/muranow-kolor.JPG

ul. Gen. Andersa 1, tel. 22 831 03 58

Bilety w cenie 13 zł przez cały tydzień dla słuchaczy szkoły za okazaniem karty słuchacza!

Czas generowania strony: 0.0335s
Pamięć: 3072 kB
Dołączone pliki: 97