MENU

FILMY, KONCERTY i INNE

W naszej szkole nauka języka francuskiego to nie wszystko. Chcemy aby nasi kursanci mogli również poznać i rozsmakować się w głębi i różnorodności dziedzictwa francuskojęzycznego kręgu kulturowego. Pomagamy im śledzić wydarzenia kulturalne, filmy, koncerty, wystawy, teatr w Warszawie.

formularz kontaktowy

tv Wszyscy albo nikt

Wszyscy albo nikt

Prawdziwa historia Hibata Tabiba, który z żoną i synkiem jest zmuszony wyemigrować do Francji. Tam przybysze próbują zasymilować się w lokalnej społeczności. 

WSZYSCY ALBO NIKT

Francja, 2014

 

Reżyseria: Kheiron

Obsada: Kheiron, Leïla Bekhti, Gérard Darmon, Zabou Breitman, Alexandre Astier i inni.

 

Tragikomedia bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego wciela się... rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu „Bref”, Kheiron. Akcja zawiązuje się na początku lat 80. W wyniku irańskiej rewolucji islamskiej, skutkującej obaleniem szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, bohater wraz z żoną Fereshteh (w tej roli znana z „Proroka” Leïla Bekhti) i synkiem jest zmuszony wyemigrować z kraju do Francji. Tutaj, w powiecie Seine-Saint-Denis, przybysze próbują zasymilować się z lokalną społecznością.

 

Gdzie można obejrzeć film?

image/KC-logo-06_poziom.jpg

 

 

 

 

Nowy Świat 6/12, tel: 606 265 755

www.kinokc.pl 

Z kartą słuchacza dla uczniów L'atelier de français bilety w cenie 14 zł przez cały tydzień.

Czas generowania strony: 0.062s
Pamięć: 3072 kB
Dołączone pliki: 97