MENU

FILMY, KONCERTY i INNE

W naszej szkole nauka języka francuskiego to nie wszystko. Chcemy aby nasi kursanci mogli również poznać i rozsmakować się w głębi i różnorodności dziedzictwa francuskojęzycznego kręgu kulturowego. Pomagamy im śledzić wydarzenia kulturalne, filmy, koncerty, wystawy, teatr w Warszawie.

formularz kontaktowy

tv Za jakie grzechy. dobry Boże?

Za jakie grzechy. dobry Boże?

Claude i Marie ciężko znoszą małżeństwa swoich trzech córek z mężczyznami o odmiennych religiach. Wkrótce najmłodsza oświadcza, że wychodzi za katolika.

QU'EST-CE QU'ON A FAIT AU BON DIEU ?

Francja, 2014 r.

 

reżyseria: Philippe de Chauveron

obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abbitan, Medi Sadoun, Fréderic Chau, Noom Diawara, Frédérique Bel, Julia Piaton, Emilie Caen, Elodie Fontan.

 

Największy francuski przebój tego roku: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w reszcie Europy! A sale kinowe pękają w szwach i zanoszą się śmiechem. O co chodzi?  O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż.

Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.

 

 

  Gdzie można obejrzeć film ?

  image/muranow-kolor.JPG

  ul. Gen. Andersa 1, tel. 22 831 03 58

  www.muranow.gutekfilm.pl/ 

  Bilety w cenie 13 zł przez cały tydzień dla słuchaczy szkoły za okazaniem karty słuchacza!

Czas generowania strony: 0.0525s
Pamięć: 3072 kB
Dołączone pliki: 97