MENU

francuski dla przedszkolaków

Najmłodszych l'atelier de français zaprasza na przygotowane specjalnie dla nich kursy języka francuskiego. Zajęcia prowadzone są przez lektorów specjalizujących się w nauczaniu dzieci, w przytulnej, rodzinnej atmosferze, wśród rówieśników. Dzięki temu nauka języka staje się prawdziwą przyjemnością i nie lada przygodą.

formularz kontaktowy

Dla wszystkich Małych, którzy chcieliby pokochać język francuski i Francję – z wzajemnością!

 

Pluszowi przyjaciele, nieco staroświeccy w przyjemny sposób, wszędobylscy i ciekawi świata - owieczka Minia i pies Yaroslav - zapraszają przedszkolaków do wspólnej zabawy w odkrywanie dźwięków, barw i smaków Francji. Tak, smaków też, bo Minia i Yaroslav chcieliby wspólnie z najmłodszymi poznawać Francję i język francuski wszystkimi zmysłami: razem słuchać, jak brzmi melodia języka francuskiego i uczyć się jej, poznawać najważniejsze zabytki tego kraju, polubić kuchnię francuską i warzywa oraz śpiewać, tańczyć, malować, czyli po prostu – dobrze się bawić. Maskotki chciałby również, by najmłodsi nauczyli się z nimi, jak bezpiecznie mówić o tym, co cieszy smuci, złości, czyli rozumieć uniwersalny język emocji…

 

Trochę informacj dla Rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje pociechy na przygotowane przez nas zajęcia:

 

„Minia i Yaroslav” to zupełnie nowe spojrzenie na naukę języka dla przedszkolaków. Jest to autorska metoda stworzona w oparciu o wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi zaprzyjaźnionej z nami założycielki szkoły języka francuskiego „Mała Francja”, Agaty Szumskiej. Celem programu jest rozwijanie umiejętności językowych poprzez odwołanie się do wrażliwości polisensorycznej najmłodszych, tak aby naturalnie i z radością mogli poznawać język francuski. Zajęcia przygotowują przedszkolaki do poprawnego artykułowania dźwięków wywodzących się z języków obcych, co w przypadku języka francuskiego ma ogromne znaczenie.

 

Zajęcia prowadzą przyjaźni i doświadczeni w pracy z najmłodszymi lektorzy, mówiący wyłącznie po francusku, a towarzyszą im zawsze nieodłączni przyjaciele: spontaniczna Minia i wrażliwy Yaroslav.

 

W trakcie cotygodniowych spotkań, dzieci przenoszą się do „magicznej Małej Francji”, przeżywają kolejne przygody pluszowych bohaterów, które wprowadzają je w świat języka i kultury francuskiej. Dzięki wyrazistym charakterom pluszowych przyjaciół dzieci uczą się nazywać emocje, co obok zachęty do prowadzenia zdrowego trybu życia (jedzenie owoców i warzyw, uprawianie sportu), jest dodatkowym i oryginalnym atutem naszej propozycji.

 

Czas trwania zajęć uwzględnia możliwości percepcyjne najmłodszych – każde spotkanie trwa około 30 minut. Dbamy, aby zajęcia odbywały się w ciepłej atmosferze i w przyjaznym otoczeniu, by język francuski zawsze wzbudzał tylko pozytywne emocje.

 

 

 

W największym skrócie program „La petite France” to:

 

  • autorska metoda nauki
  • ćwiczenie aparatu fonetycznego
  • zajęcia prowadzone wyłącznie w języku francuskim, poza kilkoma minutami przed i po „podróży do świata Minii i Yaroslava”
  • opieka lektorów doświadczonych w pracy z najmłodszymi dziećmi, zaangażowanych i serdecznych
  • otoczenie przyjazne maluchom: siedziska, dywan, pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb najmłodszych
  • podwójną korzyść – nauka języka francuskiego oraz twórcza, pobudzająca zmysły i wyobraźnię zabawa
  • poznawanie własnych emocji, nazywanie ich
  • małe grupy, w których maluchy będą się czuły pewnie i bezpiecznie, pozostając w bliskim kontakcie z prowadzącym zajęcia lektorem
  • atrakcyjna formuła zajęć, uwzględniająca potrzeby i możliwości najmłodszych dzieci, ale także w naturalny sposób inspirująca do zdobywania nowych umiejętności językowych
  • dobry start do „poważnej” nauki języka francuskiego

petit 01
3-5 lat

sobota 9.00-9.40

15 spotkań po 40 minut / 599 zł
metodą Les petits Francais

petit 03
3-5 lat
sobota 10.00-10.40
petit+ 01
5-6 lat

sobota 11.00-11.40

15 spotkań po 40 minut / 599 zł
metodą Tatou le Matou

 

 


Czas generowania strony: 0.1658s
Pamięć: 3840 kB
Dołączone pliki: 95