MENU

Już 15 lat!

Feta na Chmielnej 
czyli 15. urodziny L'atelier de français!

formularz kontaktowy

5 475 DNI miłości do języka francuskiego

780 TYGODNI pasji

180 MIESIĘCY francuskiej duszy

15 LAT istnienia szkoły L'atelier de français
 

Rozpiera nas radość, że już 15 lat zarażamy miłością i pasją do francuskiego. Jesteśmy dumni z postępów naszych uczniów i cieszymy się, że jest coraz więcej entuzjastów nauki tego języka. Uczcijmy wspólnie te15 lat razem!

 

29.09 - Świętujcie z nami nasze 15 urodziny! Niech ten czas będzie wyjątkowy!

 

W sercu Warszawy w podwórzu Kamienicy Jabłkowskich przy Chmielnej 21 odbędzie się FETA NA CHMIELNEJ czyli urodziny L'atelier de français. Zapraszamy na urodzinowe szaleństwo! Będzie francuska muzyka na żywo, wino i przekąski, konkursy, gry i zabawy i oczywiście urodzinowy tort.  Po imprezowych szaleństwach zapraszamy na  NOCNY MARATON FRANCUSKIEGO, który zakończy się wspólnym śniadaniem.

 

 

Będą z nami w sobotę 29.09 w godz. 16:30-18:00:

PROGRAM

 

  • 16:30-18:00 – GRY I ZABAWY DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Fetę zaczniemy od atrakcji dla dzieci i ich rodzin. Na najmłodszych będą czekały mini lekcje francuskiego a na wszystkich gry w dużym formacie i zabawy językowe. Nie zabraknie malowania buzi i kącika plastycznego, w którym dzieci będą mogły dać upust swoim artystycznym pasjom. Stoisko z interaktywnymi grami z wiedzy o kulturze francuskojęzycznej dostarczy wiele wrażeń i radości dzieciom i dorosłym.

 

  • 18:00-19:00 – FAMILIADA - LEKTORZY KONTRA UCZNIOWIE

Na naszej Fecie zagości znany i lubiany w polskiej jak i we francuskiej telewizji teleturniej "Familiada". W rozgrywce, we Francji zwanej "Une Famille en or", wezmą udział dwie drużyny: lektorów oraz kursantów L'atelier de français. Ekipy będą musiały zmierzyć się z pozoru prostymi pytaniami. Trzeba będzie wykazać się refleksem, intuicją i wiedzą o Francji. Nie zabraknie dobrej zabawy i oczywiście kultowego żartu prowadzącego!

 

  • 19.15-20.00 – KONCERT JANKA TRACZYKA

Imprezę uświetni występ wokalisty i kompozytora Janka Traczyka. Artysta znany z występów w musicalach: "Metro", "Notre Dame de Paris" oraz "Piloci", specjalnie dla nas zaśpiewa po francusku. Nie zabraknie muzyki w stylu retro, utworów musicalowych oraz popularnych piosenek popowych. Występ Janka dostarczy nam wielu emocji!

 

  • 20:10-20:40 – KONKURS FRANCUSKIEJ WYMOWY

Każdy język obfituje w wyrażenia, których wymówienie przysparza trudności nawet jego rodzimym użytkownikom. Język francusku w szczególności szczyci się "virelangues" czyli najtrudniejszymi zdaniami do wypowiedzenia. Kto podejmie wyzwanie i weźmie udział w konkursie i będzie w stanie wymówić "Les chaussettes de l'archi-duchesse, sont-elles sèches ou archi-sèches ?"? Kto zostanie mistrzem mistrzem francuskiej wymowy? Gwarantujemy świetną zabawę, dużo śmiechu i kilka zaskakujących francuskich wyrażeń!

 

  • 20:50-21:50 – "POD DACHAMI PARYŻA" KONCERT

Za sprawą Retro Orchestra przeniesiemy się na paryską dzielnicę Montmartre. Muzycy zespołu przypomną nam takie nazwiska jak Piaf, Brel, Aznavour, Dalida czy Dassin. Przy dźwiękach akordeonu posłuchamy opowieści o miłości, zdradzie, szczęściu i rozpaczy. Zespół wykona największe francuskie piosenki tj. "La vie en rose", "La Boheme" czy "Sous le ciel de Paris" i wprowadzi nas w romantyczną atmosferę.

 

  • 22:00-6:00 - NOCNY MARATON FRANCUSKIEGO

Szczegółowy opis maratonu znajdziesz tutaj: 

https://www.facebook.com/events/522229361544615/ 

 


Czas generowania strony: 0.0695s
Pamięć: 2816 kB
Dołączone pliki: 95