MENU

METODYK

W l'atelier nauczają doświadczeni lektorzy, posiadający wyższe wykształcenie kierunkowe.Kursy na wyższym poziomie nauczania i przygotowujące do egzaminów B2, C1 i C2 prowadzone są przez lektorów z pochodzenia francuskiego. Nasi lektorzy zaangażowaniem motywują do nauki, przekazując słuchaczom miłość do języka francuskiego.

formularz kontaktowy

 
Barbara Delvern jest nauczycielką języka francuskiego z 13-letnim stażem. W l'atelier de français pracuje od 10 lat – najpierw jako lektor prowadzący zajęcia w grupach na różnych poziomach zaawansowania, a teraz także – jako metodyk szkoły, czyli opiekun i doradca nauczycieli w sprawach właściwego przygotowania i prowadzenia zajęć według przyjętej w szkole metody nauczania. W języku francuskim szczególnie interesuje się wyrażeniami idiomatycznymi i językiem potocznym. Wielokrotnie organizowała warsztaty kulturowe poświęcone tym tematom.

Nie radzisz sobie z francuską wymową, odmiana czasowników sprawia Ci problem lub po prostu chciałbyś poznać metody efektywnej nauki, umów się telefonicznie na konsultację z metodykiem Szkoły.

O sobie.

Od zawsze chciałam uczyć. Już w szkole podstawowej udzielałam korepetycji koleżankom, którym nauka francuskiego sprawiała trudności. Cieszyły mnie ich postępy, lubiłam tłumaczyć zasady wymowy i odmiany czasowników. Po maturze wybrałam studia językoznawcze, podczas których zgłębiłam wiedzę o funkjonowaniu języka, jego strukturze i ewolucji. Następnie wyjechałam do Francji, gdzie ukończyłam kierunek FLE pozwalający na nauczanie języka francuskiego na całym świecie. Analiza zależności między kulturą danego społeczeństwa a używanym językiem, procesy przyswajania nowego języka, wielojęzyczność u dzieci, to tematy, które interesują mnie do dziś. Natomiast zajęcia z metodyki nauczania języka obcego pozwoliły mi odkryć tajniki pracy nauczyciela: jak dobrze przygotować zajęcia, dostosować swoją pracę do potrzeb ucznia, sprawdzać postępy i poprawiać ewentualne błędy.

 

Moje pasje? Uwielbiam kino autorskie, filmy, o których myśli się jeszcze długo po wyjściu z sali i takie, które chciałoby się oglądać setki razy. Uwielbiam też czytać - dreszczyka emocji szukam w skandynawskich kryminałach, u Murakamiego znajduję tajemniczość i fantazję, lubię też zawikłane historie rodzinne i czarny humor. We Francji poznałam i pokochałam tango argentyńskie, na które zawsze mam za mało czasu. Z założeniem kulinarnego bloga będę pewnie musiała poczekać do emerytury.

 

Notka biograficzna

  • absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, kierunek Francuski język stosowany;
  • absolwentka Université Stendhal w Grenoble, kierunek Enseignement de français langue étrangère (F.L.E.);
  • stażystka centrum kształcenia ustawicznego dla dorosłych GRETA Nord-Allier;
  • lektorka języka francuskiego w szkołach językowych w Warszawie;
  • lektorka języka obcego Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego.

Czas generowania strony: 0.1017s
Pamięć: 3072 kB
Dołączone pliki: 95