MENU

METODYK

W l'atelier nauczają doświadczeni lektorzy, posiadający wyższe wykształcenie kierunkowe.Kursy na wyższym poziomie nauczania i przygotowujące do egzaminów B2, C1 i C2 prowadzone są przez lektorów z pochodzenia francuskiego. Nasi lektorzy zaangażowaniem motywują do nauki, przekazując słuchaczom miłość do języka francuskiego.

formularz kontaktowy

 
Dorota Padzik jest nauczycielką języka francuskiego z 8-letnim stażem. W l'atelier de français pracowała najpierw jako lektor prowadzący zajęcia w grupach na różnych poziomach zaawansowania, a teraz także – jako metodyk Szkoły, czyli opiekun i doradca nauczycieli w sprawach właściwego przygotowania i prowadzenia zajęć według przyjętej w szkole metody nauczania. W języku francuskim szczególnie interesuje się wyrażeniami idiomatycznymi i językiem potocznym. Wielokrotnie organizowała warsztaty kulturowe poświęcone tym tematom.

Nie radzisz sobie z francuską wymową, odmiana czasowników sprawia Ci problem lub po prostu chciałbyś poznać metody efektywnej nauki, umów się telefonicznie na konsultację z metodykiem Szkoły.

O sobie.

Nic nie zapowiadało, że uczenie języka francuskiego stanie się moją pasją i zawodem. Po maturze zaczęłam studiować europeistykę na UW i miałam robić karierę w Unii Europejskiej. W międzyczasie zaczęłam drugi kierunek w Instytucie Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, co miało mi to ułatwić wejście do struktur unijnych. A potem poprowadziłam swoją pierwszą w życiu lekcję, w ramach praktyk nauczycielskich, i już wiedziałam, że nic innego nie mogę i nie chcę robić.

 

Zaczęłam więc poznawać tajniki pracy nauczyciela i rozwijać się w tym kierunku. Poza ukończonymi studiami, odbyłam kursy dla nauczycieli języka francuskiego na Uniwersytecie w Besançon, Uniwersytecie w Louvain-la-Neuve oraz kurs dla tłumaczy na Uniwersytecie w Poitiers. Doszkalam się również dzięki kursom on-line organizowanym przez uniwersytety francuskie i amerykańskie, aby zawsze by na bieżąco ze światem dydaktyki. Zgłębiam także tajniki nauczania języka francuskiego w biznesie oraz spersonalizowanych strategii uczenia się. Ponadto zajmuję się przygotowywaniem materiałów dydaktycznych do nauki języka francuskiego oraz tłumaczeniami. 

 

W mojej pracy zwracam uwagę na to, by moi słuchacze dobrze czuli się na zajęciach, by nie bali się mówić oraz żeby mieli poczucie sukcesu. Staram się podejść do każdej osoby inaczej, rozpoznać gdzie znajduje się jej potencjał i talent oraz w jaki sposób można usunąć jej ewentualne blokady.

 

Mój odpoczynek prawie zawsze jest aktywny: biegam, spaceruję z psem, podróżuję oraz nałogowo czytam książki.


Czas generowania strony: 0.037s
Pamięć: 2816 kB
Dołączone pliki: 95