MENU

METODYKA

formularz kontaktowy

Podejście zadaniowe to najnowsza metoda nauczania języka obcego bazująca przede wszystkim na komunikacji. Uczniowie w czasie zajęć współpracują ze sobą i uczą się poprzez działanie. Język jest narzędziem, które umożliwia im wykonywanie złożonych i oryginalnych zadań. Oczywiście nie zapominamy o ćwiczeniach gramatycznych, leksykalnych i ortograficznych ponieważ to dzięki nim nasi uczniowie są w stanie skutecznie się komunikować.  

 

Skuteczna komunikacja

Celem nadrzędnym naszej szkoły jest przygotowanie uczniów do sprawnego komunikowania się w formie ustnej i pisemnej w różnych sytuacjach życiowych.  

 

Pobudzanie motywacji

Bardzo ważne dla nas jest pobudzanie motywacji uczniów do nauki. Dokładamy wszelkich starań, aby rozbudzić ich ciekowość, zachęcić do aktywnego uczestnictwa w zajęciach i pogłębiania wiedzy, nie tylko w czasie zajęć.

 

Praktyczne wykorzystanie języka

Bardzo często na zajęciach język jest narzędziem do wykonywania zadań, rozwiązywania problemów lub uczestniczenia w debatach. W ten sposób uczniowie widzą realną potrzebę nauki oraz jej efekty. Dzięki temu są bardziej zmotywowani i chętni do pracy.

 

Przyjemne z pożytecznym

Gry stanowią niezastąpioną pomoc w nauce języka obcego. Mogą służyć do pracy nad gramatyką, słownictwem i wymową. Dzięki nim można zróżnicować kontekst użycia języka, a uczniowie stają się bardziej samodzielni i zaangażowani.

 

Mówimy tylko po francusku

Nasi uczniowie już od pierwszych zajęć mówią po francusku! Dzięki temu nauka jest bardziej efektywna, a uczniowie szybciej widzą efekty swojej pracy. Bez obaw! Dokładamy wszelkich starań, aby nawet na początkowych poziomach zaawansowania uczniowie czuli się swobodnie i nie doświadczyli lęku komunikacyjnego.

 

Dokumenty autentyczne

Nie można nauczyć się języka, który jest żywy i wciąż się zmienia, bez jego zaplecza kulturowego. Dzięki gazetom, filmom i dokumentom internetowym lekcje są bardziej zróżnicowane, a uczniowie widzą i słyszą jak mówi się w krajach frankofońskich.

 

Wykwalifikowana kadra

 Zatrudniamy pełnych energii, kreatywnych i znakomicie przygotowanych do pracy nauczycieli. Organizujemy dla nich cykliczne szkolenia oraz obserwujemy ich zajęcia, aby zapewnić Państwu najwyższą jakość usług.

 

Najnowsze podręczniki

Korzystamy z najlepszych i najnowszych podręczników do nauki języka przygotowanych zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. Śledzimy na bieżąco propozycje wydawnictw ponieważ przykładamy ogromną wagę do wybrania odpowiedniej książki. Chcemy, aby praca z nią była skuteczna oraz przyjemna.


 

Nie radzisz sobie z francuską wymową, odmiana czasowników sprawia Ci problem lub po prostu chciałbyś poznać metody efektywnej nauki, umów się telefonicznie na konsultację z metodykiem Szkoły pod nr 22 826 12 08!


Czas generowania strony: 0.0344s
Pamięć: 2816 kB
Dołączone pliki: 95