MENU

METODYKA

formularz kontaktowy

Komunikacja

 

W naszej szkole jest to cel nadrzędny: nauczyć naszych uczniów sprawnego porozumiewania się w języku francuskim standardowym i potocznym w formie mówionej ( np. jak zrobić zakupy, zamówić danie w restauracji, podyskutować o wydarzeniach społecznych czy kulturalnych ) oraz pisemnej ( np. zredagować e-mail, pozdrowienia z wakacji czy list motywacyjny ).

 

Kilka godzin lekcji w tygodniu to niewiele, ale nawet tak krótki czas wykorzystujemy bardzo efektywnie. Nasi uczniowie już od pierwszych zajęć zadają pytania, odpowiadają, układają dialogi, piszą krótkie teksty i odgrywają scenki sytuacyjne w języku francuskim.

Nasze zajęcia to nie wykłady, tylko żywe dialogi, dyskusje, gry i ćwiczenia językowe, w których każdy uczeń aktywnie uczestniczy.

 

Wszystko po francusku

 

Dla zwiększenia efektywności nauki w czasie zajęć zwracamy się do naszych uczniów prawie wyłącznie po francusku. W ten sposób przyzwyczajamy ich do brzmienia, intonacji i melodii języka francuskiego, a także „zmuszamy” do prawidłowego zachowania się w różnych codziennych sytuacjach.

 

Bez obaw! W grupach początkujących lektorzy mówią powoli, starannie dobierają słowa i zwroty, gestykulują, używają ilustracji tak, aby nawet najbardziej niepewny siebie uczeń mógł wszystko zrozumieć.

Natomiast na wyższych poziomach, gdzie uczniowie coraz sprawniej posługują się językiem, lektorzy mówią wyłącznie po francusku.

 

Dwóch lektorów w jednej grupie

 

Grupom najwyżej zaawansowanym proponujemy ponadto tzw. system dualny, czyli naukę z dwoma lektorami, polskim i francuskim, jednocześnie. Lektor polski realizuje zajęcia poświęcone zagadnieniom gramatycznym i pracy z różnymi formami tekstów. Lektor francuski natomiast prowadzi zajęcia konwersacyjne.

 

Błędy językowe

 

Któż ich nie robi !? Tylko że ze strachu przed ich popełnieniem często „boimy się” mówić w obcym języku. Aby więc zminimalizować te obawy i zachęcać uczniów do jak najczęstszych wypowiedzi, nasi lektorzy interweniują tylko w przypadku poważnych błędów, które utrudniają porozumienie się.

Jeśli natomiast utrwalają kolejne zagadnienia gramatyczne, starannie korygują wszystkie niedociągnięcia.

Podręcznik i …

 

Korzystamy z najlepszych i najnowszych podręczników do nauki języka przygotowanych zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

 

Proponują one aktualne dialogi, ciekawe teksty i ćwiczenia do opracowania pod kierunkiem nauczyciela, a także bardzo praktyczny zbiór ćwiczeń utrwalających ( pisemnych i z użyciem CD ) do samodzielnej pracy w domu. Oprócz tego, lektor do każdego tematu przygotowuje zestaw materiałów dodatkowych, tj. artykuły prasowe, fragmenty tekstów literackich, piosenki, gry, a także fragmenty filmów i programów telewizyjnych.

 

Wszystko po to, by nasi uczniowie mieli jak największy kontakt z naturalnym, codziennym językiem francuskim.

 

Sprawdzamy umiejętności

 

Uczniowie, którzy kontynuują naukę w naszej szkole zdają na koniec semestru test (pisemny i ustny), którego wynik decyduje o zakwalifikowaniu na kolejny poziom. Oprócz tego w trakcie semestru piszą też 2-3 prace kontrolne.

 

Natomiast nowi uczniowie muszą napisać specjalny test kwalifikacyjny i odbyć z egzaminatorem rozmowę w języku francuskim. To gwarantuje, że trafią do grupy na odpowiednim dla nich poziomie, a także pozwala zachować jednolity poziom uczniów w grupie.

 

Stawiamy na współpracę

 

Nauka języka to spory wysiłek dla ucznia, dlatego staramy się jak najbardziej mu w tym pomóc. Oferujemy wysoki poziom zajęć i komfortowe warunki do nauki, zatrudniamy znakomicie przygotowanych do pracy nauczycieli, zajęcia przygotowujemy tak, aby solidna nauka szła w parze z dobrą zabawą.

Zachęcamy też naszych uczniów do współdziałania, bo każdy z nich także jest odpowiedzialny za swoje postępy.

 


 

Nie radzisz sobie z francuską wymową, odmiana czasowników sprawia Ci problem lub po prostu chciałbyś poznać metody efektywnej nauki, umów się telefonicznie na konsultację z metodykiem Szkoły!


Czas generowania strony: 0.0573s
Pamięć: 3072 kB
Dołączone pliki: 95