MENU

Słowa mają moc!

Gramatyka lub wymowa francuskie wcale nie muszą być trudne i nużące a wręcz przeciwnie mogą być pasjonujące.

formularz kontaktowy

WARSZTATY SŁOWA MAJĄ MOC!
 

Bardzo często słyszymy na zajęciach „Wiem co chcę powiedzieć, ale brakuje mi słów po francusku”. Dlatego właśnie spieszymy Ci z pomocą, proponując warsztaty “Słowa mają moc”.  Na warsztatach skupisz się na efektywnej nauce słownictwa, zwrotów i wyrażeń, dzięki którym, będziesz w stanie swobodnie rozmawiać na wiele tematów, a Twoje wypowiedzi staną się bardziej precyzyjne. 

Jak wzbogacić słownictwo i powiedzieć wszystko co pomyśli głowa? Wystarczy wziąć udział w warsztatach “Słowa mają moc”.  
 

  • Termin: każda środa w godz. 18:00-19:30*
  • Poziom: od III semestru
  • Cena : 69 zł (cena zawiera materiały)**


PROGRAM WARSZTATÓW

1 lipca 
Różnica między spódnicą a spodniami z pewnością nie stanowi dla Ciebie językowego problemu. A co jeśli w grę wchodzą cekiny, ramoneski lub glany? Świat mody jest dużo bardziej skomplikowany niż Ci się wydaje więc pozwól się nam po nim oprowadzić. 
 

8 lipca Redakcja tekstu argumentacyjnego

Mieć opinię to jedno, umiejętnie ją uargumentować to drugie, a napisać tekst argumentacyjny to trzecie. Po tych zajęciach, ta forma tekstu nie będzie miała już przed Tobą żadnych tajemnic.

 

15 lipca Geografia

Każdy z nas lubi odkrywać nowe miejsca i podziwiać piękne krajobrazy. Ale jak oddać słowami to, czym się tak bardzo zachwycamy? Na zajęciach poznasz wiele słów i struktur, dzięki którym bez problemu oddasz piękno naszego świata. 

 

22 lipca Filmy i seriale

Nie ważne czy sporadycznie oglądasz filmy lub seriale, czy też oglądasz wszystkie sezony w jeden weekend. Z pewnością często rozmawiasz o tym, co ostatnio widziałeś/aś. Dlatego dobrze poznać słownictwo, dzięki któremu świat ekranu, tego dużego i małego, nie będzie stanowił dla Ciebie językowych tajemnic. 

 

29 lipca Redakcja recenzji

Często zachwalamy lub krytykujemy książki, filmy lub seriale. Chcemy napisać znajomym o tym, co ostatnio widzieliśmy lub czytaliśmy. Skonstruowanie dobrej recenzji nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, ale dzięki tym zajęciom nie będzie to już stanowiło problemu.

 

5 sierpnia Religia i wyznania

Temat często kontrowersyjny i dyskusyjny. Dlatego właśnie trzeba swobodnie poruszać się w tym obszarze językowym, żeby nie popełnić faux pas i umieć wyrazić swoją opinię nie urażając niczyich uczuć. 

 

12 sierpnia Język biznesowy

Wiele osób uczy się języków obcych z powodów zawodowych. Warto więc znać słownictwo, które nie tylko umożliwi Ci przeprowadzenie rozmowy przy kawie, ale również dzięki któremu wygłosisz profesjonalną prezentację lub będziesz uczestniczyć w dyskusji na temat współczesnych rynków finansowych. 

 

19 sierpnia Redakcja e-maila zawodowego

Pracując w międzynarodowej firmie często musimy skontaktować się z osobami z zagranicy. Teoretycznie można to zrobić po angielsku, ale pomyśl o tym jak zyskasz w oczach partnera biznesowego znad Sekwany, jeśli napiszesz do niego po francusku! 

 

26 sierpnia Polityka

Systemy polityczne, wybory, kadencje, procesy legislacyjne…, ogrom specyficznego słownictwa, które bardzo często pojawia się prasie, wiadomościach i oczywiście w ożywionych dyskusjach.

 

2 września Medycyna 

Medycyna to temat rzeka. I jest to również ten zakres słownictwa, który niestety może nam się przydać w czasie wyjazdu zagranicznego. Dzięki tym zajęciom, wizyta u lekarza lub w aptece we Francji nie przyprawi Cię o ból głowy. 

 

9 września Redakcja artykułu prasowego

Analiza zjawiska społecznego, zmiany politycznej lub ekologicznej to tylko niektóre z tematów artykułów prasowych. Dobra konstrukcja, chwytliwe słownictwo i dobry dobór faktów to nasz  przepis na redakcyjny sukces. 

 

16 września Sport

Każdy z nas zna zwroty “faire du sport” i “jouer au football”, ale sport to niezwykle rozległy temat, który towarzyszy nam każdego dnia. Warto więc znać nazwy mniej oczywistych dyscyplin sportowych no i oczywiście wyjaśnić na czym polega spalony.  

 

23 września Kuchnia

Obecnie kuchnia nie ma granic. Oczywiście, są produkty i potrawy lokalne, ale mamy dziś dostęp do wielu, nawet bardzo egzotycznych, składników naszych dań. Po tych zajęciach, jarmuż, ciecierzyca i kasza jaglana nie będą już dla Was językową zagadką. 

 

30 września Pisanie kreatywne – zabawy z tekstem

Wypowiedzi pisemne nie muszą być poważne i trudne, mogą być również źródłem świetnej zabawy. Zobaczycie, że zabawy słowem w języku obcym są niezwykle ciekawe i dają mnóstwo satysfakcji. 

 

* Zajęcia mogą odbywać się w siedzibie Szkoły lub online. Jest to zależne od aktualnej sytuacji epidemicznej.
** Nie obowiązują dodatkowe rabaty.

Czas generowania strony: 0.0552s
Pamięć: 2816 kB
Dołączone pliki: 95