MENU

Wakacyjne warsztaty gramatyczne

formularz kontaktowy

WARSZTATY GRAMATYCZNE

Gramatyka francuska wcale nie musi być trudna i nużąca a wręcz przeciwnie może być pasjonująca.

 

Kluczem do poprawnego używania języka francuskiego jest znajomść gramatyki. Niektóre zagadnienia przysparzają wielu trudności dlatego warto je powtórzyć aby utrwalić i udoskonalić.


Nasi lektorzy w przystępny sposób wytłumaczą zasady gramatyki. Dzięki ich wskazówkom będziesz mógł wprowadzić je w życie i swobodbnie ich używać.

 

W każdy wtorek będziemy odkrywali przed Tobą inne zagadnienie gramatyczne, które może sprawić najwięcej trudności. To Ty będziesz mógł zdecydować, który temat najbardziej Cię interesuje.

 

Organizacja

  • Cotygodniowe spotkania w każdy wtorek przez całe wakacje
  • Spotkanie trwa 120 minut w godz. 18:00-20:00
  • Cena 50 zł (cena zawiera materiały)
  • Warsztaty otwarte dla wszystkich poziomów zaawansowania

 

Uwaga!
!!! Płatność za 4 spotkania z góry; czas realizacji pakiety przez całę wakacje (5 lipca-27 września 2018 r.)
!!! Spotkanie odbędzie się przy minimum 5 osobach

 

Dla kogo te warsztaty?

  • dla osób, którym nauka gramatyki sprawia trudność
  • dla wszystkich, którzy chcą udoskonalić wybrane zagadnienie gramatyczne
  • dla entuzjastów gramatyki oraz dla tych którzy jej nie lubią
  • dla osób, którym trudno znaleźć czas na regularną naukę

 

Program warsztatów

Termin Temat Opis
10.07

Les temps du passé 1

Powrót do przeszłości 1 - Na pierwszym spotkaniu poświęconemu przeszłości będziemy pracować z dwoma czasami przeszłymi : passé composé oraz imparfait.

17.07

Les articles

Oswoić rodzajniki - Zaprzyjaźnimy się z rodzajnikami określonymi, nieokreślonymi oraz cząstkowymi. Po tych zajęciach, zobaczycie, że to nie takie trudne.

24.07 Les temps du passé 2

Powrót do przeszłości 2 - Drugie spotkanie na temat przeszłości będzie poświęcone trzem czasom przeszłym : passé composé, imparfait oraz plus-que-parfait.

31.07 Les relations logiques 1: cause et conséquence

Pomyślmy logicznie 1 - Będziemy pracować nad spójnikami, służącymi wyrażaniu dwóch relacji logicznych : przyczyny i skutku, niezbędnymi do poprawnej konstrukcji wypowiedzi ustnych i pisemnych.

7.08 Le présent

Tu i teraz - Przeanalizujemy odmianę czasowników w czasie teraźniejszym, która jest bazą pozostałych czasów i trybów.

14.08

Les relations logiques 2: 

opposition, concession, but 

Pomyślmy logicznie 2 - Na drugim spotkaniu ze spójnikami skupimy się na trzech relacjach logicznych : opozycji, przyzwoleniu i celu. Po tym spotkaniu wszystkie wypowiedzi ustne i pisemne będą bardziej spójne i logiczne.

21.08 Le futur

Zajrzyjmy do przyszłości - Odkryjemy zagadkę różnicy między czasami futur proche i futur simple, która często stanowi problem.

La manière

Jak to się robi ? - Zajęcia poświęcone różnym metodom wyrażania sposobu. Przeanalizujemy przysłówki, wyrażenia przysłówkowe oraz gérondif.

28.08

Le subjonctif

Chcę, żebyś był mistrzem francuskiego - Subjonctif nie jest tak trudny, jak wszyscy myślą. Na zajęciach utrwalimy jego odmianę oraz przeanalizujemy sytuacje, w których go używamy.

4.09 Les pronoms relatifs

Który, która, które… - Zajęcia poświęcone zaimkom względnym qui, que, dont, où.

11.09 Le discours rapporté

Pani Jacques powiedziała, że… - Żeby sprawnie opowiadać zasłyszane historie, popracujemy nad mową zależną.

18.09 Les déterminants

Un chien, ce chien, mon chien, quelques chiens… - Zastanowimy się co może znajdować się przed rzeczownikiem i jak to wpływa na sens naszej wypowiedzi. Poddamy analizie rodzajniki, przymiotniki dzierżawcze, wskazujące oraz wyrażenia ilościowe.

Les hypothèses

Gdybym już wszystko umiał… - Zajęcia poświęcone będą zdaniom zawierającym „si”. Będziemy gdybać, używając conditionnel présent oraz conditionnel passé.

25.09 Les pronoms personnels

Ja Cię tu tego nauczę, czyli zaimki na start - Zmora wszystkich uczniów, dopełnienia bliższe, dalsze… Dzięki tym zajęciom wszystko stanie się jasne. Popracujemy nad zaimkami COD, COI, en, y oraz zaimkami akcentowanymi (moi, toi, lui, elle, nous, vous, eux, elles). Czas generowania strony: 0.0928s
Pamięć: 3072 kB
Dołączone pliki: 95