Język francuski dla firm

Francuski w pracy i po godzinach.

Nie masz jak pogodzić nauki języka francuskiego z obowiązkami i pracą? Nie możesz dopasować terminu zajęć grupowych do Twojego planu dnia? Wybierz naukę w trybie indywidualnym, a kurs języka dopasuje się do Ciebie. Czasem, ilością spotkań, tematyką i programem.

francuski dla firm

Wysoka jakość nauczania

L’atelier dla Firm to wysoce wyspecjalizowana oferta skierowana do klientów biznesowych. Powstała jako odpowiedź L’atelier de francais na wymagania firm i instytucji. Wyjątkowy charakter i potencjał L’atelier de francais, a także renoma i uznanie jakie szkoła zdobywa od wielu lat jest gwarancją jakości i wysokiego poziomu nauczania.

  • Specjalizacja w języku francuskim
  • Kursy „szyte na miarę”
  • Elastyczny harmonogram zajęć
  • Sprawdzone metody
  • Wysoko wykwalifikowani lektorzy
  • Stały nadzór metodyczny
  • Raporty okresowe z postępów w nauce
  • Atrakcyjny system rabatowy

Approche actionnelle

Łatwa komunikacja w świecie biznesu, to podstawa. Dlatego motywujemy i rozwijamy umiejętności komunikowania się w różnorodnych sytuacjach codziennych i zawodowych.

Metoda nauczania, którą stosujemy w L’atelier dla Firm wykorzystuje najlepsze praktyki w przekazywaniu wiedzy Klientom instytucjonalnym.

Approche actionnelle polega na stworzeniu odpowiedniego kontekstu dla każdej wypowiedzi. Osiągamy to dzięki pracy m.in. z autentycznymi dokumentami i multimediami.

Kultura Francji

Francuski, to nie tylko słownictwo i gramatyka, ale również wielowiekowe dziedzictwo kulturowe. Chcąc je Państwu przybliżyć przygotowaliśmy wiele dodatkowych propozycji.

Są wśród nich m.in. Francuskie Warsztaty Kulturalne, biblioteka literatury francuskiej, czytelnia prasy francuskojęzycznej.

Francja słynie na całym świecie ze swoich winiarni. Dobre wino to przyjemność dla zmysłów. Znajomość procesu tworzenia wina oraz specjalistyczne nazewnictwo przydadzą się Państwu zarówno na oficjalnym spotkaniu, jak również na kolacji z przyjaciółmi.

Wszystkich chętnych zapraszamy na wyjątkowe kursy enologii w L’atelier.

Skuteczna komunikacja to podstawa

Z nami słuchacze rozwijają umiejętności swobodnego posługiwania się językiem francuskim w różnych sytuacjach codziennych i zawodowych.

Uczymy za pomocą naszej metody, approche actionnelle. Polega ona na tym, że dla każdej wypowiedzi tworzymy odpowiedni kontekst za pomocą multimediów i różnych materiałów wykorzystujących użycie tzw. żywego języka.

FRANCAIS GENERAL – francuski ogólny

Kurs języka francuskiego na różnych poziomach zaawansowania, w zależności od umiejętności kursantów.

FRANCAIS DES AFFAIRES – francuski biznesowy

Kurs przeznaczony dla pracowników firm niezależnie od zajmowanego stanowiska i sektora gospodarki, w jakim działa firma. W trakcie kursu wzmacniamy słownictwo z zakresu organizacji firmy, prowadzenia czynności związanych z funkcjonowaniem i życiem firmy. Nacisk kładziemy na rozwój kompetencji komunikacyjnych i kulturalnych. Kursanci po odbyciu kursu będą mieli większą swobodę w prowadzeniu negocjacji, argumentacji swojego zdania, a także uczestniczenia w spotkaniach biznesowych oraz prowadzeniu korespondencji handlowej.

FRANCAIS JURIDIQUE – francuski prawniczy

Kurs przeznaczony dla prawników, pracowników kancelarii, specjalistów z różnych dziedzin prawa. W trakcie zajęć poruszamy zagadnienia związane z wybranymi obszarami prawa np. prawem pracy, prawem spółek, prawem podatkowym i własnością intelektualną. Nabycie tych umiejętności językowych pozwoli lepiej zrozumieć środowisko zawodowe.

FRANCAIS DIPLOMATIQUE – francuski dyplomacji

Kurs specjalnie skomponowany dla osób pracujących w dyplomacji takich jak: ambasadorów, urzędników czy pracowników organizacji międzynarodowych. Skupiamy się na nauce czytania i pisania dokumentów zgodnie ze stylem dokumentów dotyczących stosunków międzynarodowych; nauce wysławiania się podczas publicznych wystąpień np.: konferencji, oficjalnych spotkań.

FRANCAIS DES INSTITUTIONS EU – francuski w UE

Kurs pozwala zapoznać się z instytucjami unijnymi, jak np. Parlament Europejski, czy Komisja Europejska oraz ich funkcjonowaniem. Szczególny nacisk kładziemy na umiejętności komunikacji w środowisku międzynarodowym (spotkania, savoir vivre).

FRANCAIS DU SECRETARIAT – dla sekretarek

Podczas kursu omówimy wiele codziennych sytuacji związanych z praca w biurze. Przybliżymy pojęcia związane z obsługą biura, obsługą rozmów, spotkań.

FRANCAIS MEDICAL – w medycynie i w farmacji

Na kurs zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów, studentów medycyny i wszystkie osoby związane z branżą medyczną i farmaceutyczną. Zapewniamy naukę specjalistycznego słownictwa potrzebnego do rozmów z pacjentami i personelem medycznym. Program kursu obejmuje również codzienne sytuacje np. umawianie na wizytę, konsultacje) oraz symulację konkretnych sytuacji w szpitalu.

FRANCAIS DE L’HOTELLERIE – hotel i gastronomia

Kurs stworzony z myślą o pracownikach biur podróży, linii lotniczych, restauracji, hoteli. Kursantów zapoznajemy ze słownictwem z zakresu obsługi klienta, zdrowia, higieny i bezpieczeństwa, a także zarządzania personelem. Ponadto, nauczymy Cię słownictwa dotyczącego rodzajów transportu, usług hotelarskich, pracy w recepcji, geografii i organizacji wyjazdów zbiorowych.