Komunikacja przede wszystkim

W L’atelier de français już od pierwszych zajęć mówimy po francusku. Chcemy Cię osłuchać z językiem mówionym, ten jak zapewne wiesz różni się od tego, którego uczyłeś w tradycyjnej szkole. Z nami będziesz uczył się z nowoczesnych podręczników i za pomocą ciekawych materiałów wziętych prosto z życia, takich jak na przykład, menu z francuskiej restauracji czy katalog z wystawy. Dzięki temu oswoisz żywy, prawdziwy, a nie podręcznikowy język francuski.

Podejście zadaniowe

Podejście zadaniowe
To najnowsza metoda nauczania języka obcego, która opiera się przede wszystkim na komunikacji. Podczas zajęć studenci współpracują ze sobą i uczą się w działaniu. Język jest tu narzędziem do wykonywania różnych, niekiedy oryginalnych zadań. Oczywiście, nie zaniedbujemy gramatyki, ćwiczeń ze słownictwa czy ortografii. Dzięki temu, absolwenci naszych kursów potrafią się dobrze porozumiewać w różnych sytuacjach.

Skuteczna
komunikacja

Skuteczna komunikacja
Nasze motto to przygotowywanie słuchaczy do sprawnego posługiwania się językiem, pisemnie i ustnie, zawsze i wszędzie. W sytuacjach formalnych i nieformalnych. W życiu codziennym i od święta.

Żywy język

Żywy język
Każdy język stale się zmienia. Powstają nowe słowa i zwroty, inne z kolei wychodzą z użycia. Kontakt z tzw. żywym, prawdziwym językiem to ważna część nauki. Wszystko, co pomoże słuchaczom poczuć ten język, znajdziesz u nas na zajęciach. Od gazet, filmów, różnych dokumentów, po takie materiały jak menu z restauracji, bilety kolejowe czy katalog z wystawy.

Mówimy tylko
po francusku!

Mówimy tylko po francusku
Już od pierwszych zajęć mówimy po francusku. Dzięki temu nauka przynosi więcej efektów, a kursanci oswajają się z językiem. Nawet ci najbardziej początkujący. I bez obaw. Dbamy o to, żeby każdy czuł się swobodnie i przełamywał swoje blokady.

Wykwalifikowana
kadra

Wykwalifikowana kadra
Zatrudniamy kreatywnych i znakomicie przygotowanych lektorów, którzy nieustannie rozwijają swoje umiejętności i podnoszą swoje kwalifikacje. Dzięki temu, zajęcia u nas są na bardzo wysokim poziomie (stale je monitorujemy!), a nasi lektorzy uczą z pełnym zaangażowaniem i pasją.

Najnowsze
podręczniki

Dobry podręcznik, oprócz ciekawego programu i doświadczonego lektora, to podstawa sukcesu w nauce języka. W naszej szkole korzystamy z najlepszych i najnowszych książek, przygotowanych zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. Starannie wybieramy nasze podręczniki, aby nauka była nie tylko przyjemna, ale także skuteczna.

Nie radzisz sobie z francuską wymową? Odmiana czasowników wpędza Cię w bezsenność (spokojnie, to całkiem normalne)? A może chcesz się dowiedzieć, jak się skutecznie nauczyć języka? Umów się na konsultację z naszym metodykiem. Zadzwoń do nas: 507 300 909. Przyjdziemy z pomocą!

Praktyczne
wykorzystanie języka

Praktyczna znajomość języka
Na naszych zajęciach, język jest narzędziem do wykonywania zadań, rozwiązywania problemów czy uczesnictwa w debatach. Dzięki temu słtudenci mają większą motywację do nauki i pracy nad językiem, a to przekłada się na szybkie efekty.

Pobudzanie
motywacji

Motywacja
to kolejny ważny element skutecznej nauki. Dlatego robimy wszystko, żeby ją pobudzić u naszych studentów. Zachęcamy do aktywnego udziału w zajęciach i pogłębiania wiedzy, także poza zajęciami. I stale przypominamy jak ważna jest regularność w przypadku nauki języka.

Przyjemne
z pożytecznym

Badania dowodzą, że szybciej uczymy się języka obcego, jeśli mamy z tego przyjemność. Gry i humor są do tego idealne. Można uczyć się gramatyki, słownictwa i wymowy, bawiąc się. Przy tym zwiększa się samodzielność i pewność siebie studentów.